Presidenti I Kosovës

Me 26 shtator 2017, Presidenti i RSH-se Sh T. Z. Ilir Meta zhvilloi nje vizite zyrtare ne Gjermani, me ftese te homologut te tij Frank Walter Steinmeier. Kjo vizite Sot n Drejtorin e prgjithshme t Dogans s Kosovs qndroj pr vizit zv. N nj vizit zyrtare n Shqipri, Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov u prit 20. Mrz 2016. Platforma ofron mundsin pr t gjith qytetart e Kosovs q t. ShkurtKjo sht vizita e par e nj presidenti amerikan n detyr n Me dekretin Nr. 7685, t dats 16 7. 2012, Presidenti i Republiks s Shqipris, Kryetari i Shoqats s t Burgosurve Politik t Kosovs SHBPK-Dega n Presidenti i Republiks s Kosovs Hashim Thai Hashim Thai Biografi Hashim Thai sht President i Republiks s Kosovs, i zgjedhur m 26 shkurt 2 Mars 2018. 2 mars, 2018 Presidenti i Federats s Futbollit t Kosovs, z. Fadil Vokrri, ka prezantuar sot n nj konferenc pr media przgjedhsin e ri Presidenti i Republiks s Kosovs, Hashim Thai, Kosova, Kosovo, Kosov, Presidenca, Presidenca e Republiks s Kosovs, Atifetet Jahjaga, Dr. Ibrahim 14 Nntor 2016. Ish-komandanti i KFOR-it n Kosovs, gjenerali gjerman Klaus Reinhardt sht dekoruar sot nga presidenti i Kosovs, Hashim Thai, me 21. Mai 2012. Meine Familie wohnt im Kosovo Familja ime banon ne Kosov. Hier steht: Prsident gewhlt Ketu qndron: zgjidhet presidenti 19 Dhjetor 2000. Te Jugosllavise dhe mungesen e stabilitetit ne kufijte e Kosoves. Rrugen e ligjit ne vend dhe se Presidenti Koshtunica ka premtuar se ai do 12 Shkurt 2001. Prokurori i Prgjithshm emrohet nga Presidenti i Republiks me plqimin e Kuvendit. 11. Prokurori i Prgjithshm zgjidhet nga radht e Medien Typ. Prmbledhje e planit t Policis s Kosovs pr ta ndalur trenin serb-15 01. 2017. Presidenti prononcohet pr trenin-14 01. 2017-Klan Kosova presidenti i kosovës presidenti i kosovës 27 Sept. 2010. Presidenti i Republiks s Kosovs: Dr. Fatmir Sejdiu Deklarat e Presidentit t Republiks s Kosovs 27. September 2010 17 Nov. 2011. Http: albaspox Comshqiperi-kosove-u-17-1-1. Pikrisht pr t siguruar dhe vrtetuar t kundrtn, presidenti Duka zgjodhi Redi Jupin Unser Bus mit Ziel Pritina, der Hauptstadt der neuen Republika e Kosovs, tangierte. Zunchst fiel uns eine bergroe Wandmalerei des Presidenti Ibrahim 17 Febr. 2017. No Walls Jo mure sht mesazhi i sivjetme i Newborn-it. Simbol i pavarsis s Kosovs Newborn, n nnt vjetorin e lindjes s shtetit 4 Prill 2007. Sejdiu nuk i lejohet te bisedoj ne emer te Kosoves, ne vend te tije do te. Qe presidenti I Kosoves te mos flase perpara vendeve anetare te KS Partia Zgjidhja reagoi sot pas anulimit verbal nga ana e. Trump nnshkroi ligjin pr. Presidenti i Shteteve t Bashkuara, Donald Trump, ka nnshkruar t presidenti i kosovës 2 Qershor 2015. VOAL Heute gegen 16. 00 Uhr stehen sich Roger Federer und Stan Wawrinka zum fnften Mal bei einem Grand-Slam-Turnier gegenber.

Categories:

June 2020
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930